Європарламент вимагає збройне й технологічне ембарго щодо Росії
У своїй резолюції Європарламент закликав Єврокомісію покласти на стіл економічні санкції проти Росії і підтримав уряд України у його зусиллях боронити державні кордони.
Під час останнього засідання Європарламенту нинішнього скликання 437 голосами проти 49 була ухвалена резолюція "Тиск Росії на країни "Східного партнерства" і, зокрема, її вплив на дестабілізацію східної України". Присутнього в сесійний залі Петра Порошенка, який є співголовою української частини парламентського співробітництва Україна-ЄС, зал вітав оплесками.
Європарламент вважає, що поточна ситуація, яка склалася у східних регіонах України, вимагає від ЄС перейти від другої фази персональних санкцій проти російський чиновників, причетних до анексії Криму, до третьої фази економічних санкцій, які "можуть бути введені негайно". Крім того, євродепутати ще раз повторили свій заклик до Єврокомісії накласти ембарго на торгівлю з Росією зброєю та технологіями подвійного використання. Європарламент також закликає Брюссель пришвидшити введення торговельних та фінансових обмежень щодо "сепаратистської влади Криму".
Євродепутати вважають, що наразі Євросоюз повинен серйозно взятися до розробки ефективної спільної політики енергетичної безпеки, "щоб знизити залежність ЄС від російських нафти й газу". У цьому зв’язку з цим Європарламент "дотримується думки, що газопровід "Південний потік" не повинен бути збудований, натомість необхідно зробити доступними інші джерела енергопостачання".
У резолюції висловлюється підтримка та солідарність "уряду України, який намагається відновити порядок в окупованих містах" та наголошується, що українська влада "має повне право використовувати всі необхідні засоби" для захисту територіальної цілісності держави. А у випадку якщо Україна вирішить подати позов проти Росії за зазіхання на її суверенітет до міжнародних юридичних інституцій, Європарламент обіцяє Києву свою повну підтримку та сприяння.
Європарламент ще раз нагадав, що Україна, "як і будь-яка інша європейська держава, яка віддана принципам демократії та верховенства права" може у майбутньому подати заявку на вступ до ЄС.
Комментариев нет:
Отправить комментарий